Jak zmienić rzeczywistość? Zmień myślenie.
Jak malować brwi? Kosmetyki do stylizacji brwi
18 listopada 2018
Jak zmienić rzeczywistość? Zmień myślenie.
Bielenda Carbo Detox, Krem węglowy – opinia
9 grudnia 2018

Jak zmienić rzeczywistość? Zmień myślenie.

Jak zmienić rzeczywistość? Zmień myślenie.

Mało jest ludzi w pełni zadowolonych ze swojego życia. Wciąż narzekamy na rzeczywistość; a to na pracę, lub jej brak, na niedostatek finansowy, na żonę, męża, na dzieci, teściową czy złą pogodę. Prawda jest taka, że nasze życie nie zawsze jest takie kolorowe, jak byśmy tego chcieli. Są w nim zarówno wzloty ale i też upadki, z których trzeba powstać i ruszyć dalej.

Jak zmienić rzeczywistość? Zmień myślenie.Sam kreujesz swoją rzeczywistość

Twoje życie jest odzwierciedleniem twoich myśli. Dlatego uważaj co myślisz. Obserwuj swoje myśli. Twoje myśli niezależnie od tego czy są negatywne czy konstruktywne stają twoją prawdą. Jeśli będziesz w stanie przekonać swój umysł do zmiany myśli na konstruktywne, po pewnym zobaczysz ich odbicie w przyszłych wydarzeniach, niczym w lustrze. Niby to takie proste a zarazem takie trudne. Wielu ludzi w to nie wierzy, dlatego nic się w ich życiu nie zmienia na lepsze. Jednak aby zaszły wyraźne zmiany, potrzeba czasu i przede wszystkim konsekwencji w myśleniu, wbrew otaczającej nas rzeczywistości.W każdej chwili możesz zmienić swoją rzeczywistość. Musisz zacząć od zmiany myślenia. Bez tego nie ruszysz z miejsca.Kliknij, aby Tweetnąć

Zawsze bądź sobą

Bycie w zgodzie ze sobą jest jednym z fundamentów szczęśliwego życia. Wtedy jesteś dostrojony do wszechświata i wypełniasz swoją misję życia na ziemi. Każdy z nas został powołany do życia w określonym celu. Ty i ja mamy na ziemi zadanie do wykonania. Słuchaj zawsze swojego wewnętrznego głosu – on ci podpowie jaką ścieżką podążać. Jeśli go nie słyszysz, zatrzymaj się, zwolnij tempo. Idź na łono natury. Bycie w zgodzie ze sobą to też pewnego rodzaju odwaga. Nie każdy ją ma w dzisiejszym świecie. Twoje życie, twój wybór.

 

Wybierz optymizm

Podobno optymiści żyją dłużej. Nic dziwnego, pozytywne myśli dodają energii i zapału do działania. Negatywne zaś blokują i potęgują lęk. Pogarszają nasze samopoczucie. W każdej sytuacji nawet tej trudnej staraj się odnaleźć pozytywy. Im więcej tworzysz negatywnych przepełnionych lękiem myśli, przyciągniesz do swojego życia jeszcze więcej negatywnych doświadczeń. Jesteś tym o czym myślisz. Konstruktywne myślenie niweluje lęk.<<< Zobacz także: Strach, lęk – jak przestać się martwić?Jak zmienić rzeczywistość? Zmień myślenie.

 

Nie osądzaj

Narzekanie nie pomaga a jedynie szkodzi. Biblia podaje, że „nie sądź, byś nie był sądzony”. Osądzając drugiego człowieka zwracasz tylko uwagę na to, czego nie akceptujesz u siebie. Nie należy oceniać innej osoby, ponieważ nie znasz całego spektrum jej życia, przyczyn postępowania itp. Widzisz jedynie jakiś urywek.<<< Zobacz także: Jak mieć znów chęć do życia?Prawo wolnej woli

To ty decydujesz jak zareagujesz na dane wydarzenie w twoim życiu. Jeśli spotka cię coś złego, możesz się pogrążyć w smutku, a nawet załamać albo możesz mimo negatywnych doświadczeń zachować spokój wewnętrzny. Pamiętaj, masz wolną wolę. Zawsze w każdej sytuacji możesz wziąć na siebie negatywne uczucia lub się od nich odciąć. Wówczas akceptujesz każde doświadczenie w twoim życiu, uznając je za właściwe i niezbędne do rozwoju duchowego.


Jak zmienić rzeczywistość? Zmień myślenie.


To co dajesz powraca. Prawo przyciągania.

Według prawa karmy, to co dajesz światu do ciebie powraca. Jeśli jest to dobroć, miłość, życzliwość i hojność – wszystkie te uczucia do ciebie powrócą. Jeśli zaś nieustannie narzekasz, kieruje tobą złość i zawiść – doświadczysz tych uczuć w przyszłości. Stań się świadomy swoich uczuć.


<<< Zobacz także: Miej odwagę żyć tak, jak tego pragniesz

 

Helen G.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *