Nie bój się problemów – Co cię nie zabije, to cię wzmocni!
Be Beauty, Make Up Matte, Fluid matujący z Biedronki
4 maja 2016
Nie bój się problemów – Co cię nie zabije, to cię wzmocni!
Wellness&Beauty, Olejek do ciała z wyciągiem z kwiatu wiśni i róży
13 maja 2016

Nie bój się problemów – Co cię nie zabije, to cię wzmocni!

Nie bój się problemów – Co cię nie zabije, to cię wzmocni!
Problemy, przeciwności losu – kto ich nie ma? Duże czy małe. Ja też ich doświadczam. Jeśli ktoś mówi, że nie ma żadnych problemów, nie wierzcie mu. Po prostu kłamie. Problemy są jak chmury, kiedy jedne uda nam się przegonić i na chwilę wyjrzy na niebie słońce, to zaraz nachodzą nowe. Trzeba nauczyć się akceptować trudności jako integralną część naszego życia. Choć nie zawsze jest to łatwe. Doświadczamy różnych problemów, osobistych, sercowych, związanych z pracą, karierą, zdrowiem, z dziećmi czy też finansowych.


Nie bój się problemów – Co cię nie zabije, to cię wzmocni!Życie jest nieustannym wyzwaniem. Niektórzy porównują je do gry w karty – musisz grać kartami, jakie zostały rozdane. Spoglądamy na innych i mówimy – inni to na pewno mają lepiej ode mnie! Każdy ma jak ma. Nie warto zazdrościć innym, gdyż nigdy nie poznamy całej perspektywy widzianej oczami danej osoby. Z zewnątrz  zawsze wszystko wygląda inaczej.


W życiu nic nie jest bez znaczenia. Nawet z pozoru błahe sprawy kształtują nasz charakter. Kliknij, aby Tweetnąć

Czasem kręte i zawiłe, pełne niezrozumienia ścieżki prowadzą ostatecznie do pomyślnego rozwiązania. Choć droga nierzadko nastręcza nam trudności. Może to zabrzmi paradoksalnie ale problemy, jakie pojawiają się w naszym życiu, są nam potrzebne. W danym momencie nie potrafimy spojrzeć na swoje życie z szerszej perspektywy.

To co dziś wydaje nam się tragedią, w przyszłości może okazać się prawdziwym szczęściem, jedyną drogą, której nie osiągnęlibyśmy, gdyby nie właśnie troski. Pamiętacie swoje problemy sprzed lat, kiedy byliście nastolatkami albo dziećmi? Przypomnijcie sobie, co was wtedy stresowało. Czy jak teraz spoglądacie na trudności z przeszłości, to nie wydają wam się bledsze, wręcz błahe i mało istotne? No właśnie. Problemy, które dawniej nas przytłaczały, teraz nie mają już większego znaczenia. Zwyczajnie, przeminęły albo zostały rozwiązane. Tak samo stanie się z obecnymi troskami, jakie przeżywamy. Za jakiś czas nie będą miały tak dużego znaczenia, jakie nadajemy im obecnie.

Życie przypomina sinusoidę. Są okresy powodzeń ale też i trudności, przez które musimy przebrnąć. Kliknij, aby Tweetnąć


Jak radzić sobie z problemami, przetrwać trudne okresy w życiu?

Nie ma na to jednoznacznej recepty. Gdyby takowa istniała, nie byłoby tak popularnego w dzisiejszych czasach zawodu psychologa, psychiatry czy coacha a w księgarniach uginających się półek od poradników motywacyjnych.

✲ problemy mniejsze czy większe zawsze będą pojawiać się w twoim życiu, postaraj się to zaakceptować, wtedy łatwiej Ci będzie się z nimi zmierzyć.

✲ w trudnych chwilach twojego życia wierz pomimo okoliczności i wątpliwości, że będzie lepiej. Czasem tylko wiara pozostaje. Czerp siłę z przeciwności losu.

✲ jeśli w danym momencie nie masz wpływu na bieg wydarzeń, postaraj się chociaż uspokoić umysł i zająć myśli czymś innym np. rzucić się w wir pracy albo hobby czy sportu, to naprawdę pomaga.

✲ spróbuj spojrzeć na problemy z szerszej perspektywy; nie ma sytuacji bez wyjścia, pomimo, że czasem nie dostrzegamy go od razu.

✲ problemy wzmacniają twój charakter, stajesz się bardziej odporny duchowo na różne sytuacje życiowe (doświadczony). W myśl znanej mądrości ludowej: „Co cię nie zabije, to cię wzmocni!”

✲ problemy są po to, aby wskazać Ci nowy kierunek, ścieżkę życia, być może dla Ciebie lepszą od poprzedniej. To, co dziś wygląda na koniec jutro może okazać się nowym początkiem.

✲ W aspekcie duchowym: Bóg nie podda Cię większym próbom od tych, jakie jesteś w stanie udźwignąć.

✲ Po burzy zawsze wychodzi słońce a czasem i tęcza!

✲ Wznieś się ponad swoje problemy niczym ptak! Umniejsz je w swojej głowie. Nie jesteś z nimi całkowicie sam, są bliscy ludzie zawsze gotowi cię wesprzeć chociażby dobrym słowem :)


Nie bój się problemów – Co cię nie zabije, to cię wzmocni!


Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie waszych problemów, jakkolwiek trudne się wam one wydają!<<< Zobacz także: Jak mieć znów chęć do życia?Helen G.


17 Komentarze

 1. Avatar inu pisze:

  bardzo cenne rady, czasami wyolbrzymiamy nasze problemy, ale uważam że ich wielkość też dużo zależy od tego z czym sie dotychczas zmierzyliśmy w życiu ;)

 2. Avatar Asia pisze:

  Bardzo dobry post. Masz rację w tym co piszesz…

 3. Avatar JolaK pisze:

  Dobrze, gdy mamy wsparcie kogoś bliskiego w okresie zmagań i problemów, łatwiej jakoś wtedy je pokonać.

 4. Avatar kafkazmlekiem pisze:

  Bardzo dobry post. Mnie jeszcze czasem pomaga spojrzenie na problem z perspektywy przyszłości, czy to co mnie teraz martwi ma jakieś znaczenie na moją przyszłość, czy wkrótce będzie tylko wspomnieniem? Często się wtedy okazuje, że to co mnie tak bardzo trapi nie jest tego warte )

 5. Avatar lukaszmakeup.blogspot.com pisze:

  o wow jestem pod wrażeniem zdjęć

 6. Avatar agata pisze:

  Mam nadzieję, że komuś pomoże Twój post :*

 7. Avatar anaikosmetyki pisze:

  Problemy zawsze były, są i będą ale tak jak piszesz trzeba sobie z nimi radzić :)

 8. Avatar Marzena pisze:

  Bardzo mądrze mówisz, każdy z nas ma problemy czy to małe czy to duże. Grunt to nauczyć sobie z nimi radzić ! P.s Śliczne zdjęcia ! Masz talent

 9. Avatar Ania pisze:

  Moja Gdynia kochana:-)

 10. Avatar herbalife pisze:

  Nie po każdej burzy przychodzi słońce. Ale energie tego słońca należy zawsze nosić w sobie ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *