Popularne na dolegliwości gastryczne krople żołądkowe z racji skondensowanych wyciągów ziołowych w znacznym stopniu mogą poprawić również wygląd włosów, przede wszystkim działając na nie wzmacniająco, regenerująco antyseptycznie i odświeżająco. Jeśli zatem zmagasz się z wypadaniem, nadmiernym przetłuszczaniem się włosów albo z łupieżem. Baa, chciałabyś, aby twoje włosy szybciej rosły? Koniecznie wypróbuj sprawdzony naturalny preparat, czyli krople żołądkowe. Po co wydawać często nie małe pieniądze na drogie wcierki, jak można ten sam efekt osiągnąć wydając jedynie około 3 zł?
Jak działają krople żołądkowe na włosy?
■ wzmacniają cebulki włosów i pobudzają wzrost włosów
■ regenerują i odżywiają skórę głowy
■ hamują nadmierne wypadanie włosów
■ ograniczają przetłuszczanie się włosów
■ włosy są odbite od nasady
■ działają przeciwłupieżowo
■ działają przeciwzapalnie, bakteriobójczo i odświeżająco
Krople żołądkowe – co zawierają w składzie?
Preparat ten zawiera wyciągi najczęściej z kilku ziół korzystnie wpływających na pracę żołądka, jak np. mięta pieprzowa, rumianek, dziurawiec, arcydzięgiel, kozłek lekarski (waleriana), nalewka z korzenia goryczki , liści bobrka i owocni gorzkiej pomarańczy. Zioła te mogą również korzystnie wpływać nie tylko na włosy, ale również na skórę głowy.
Z racji silnej kondensacji ekstraktów, krople żołądkowe przed zastosowaniem na włosy należy rozcieńczyć z wodą lub z szamponem. Wybieraj jednak krople żołądkowe na etanolu, te o najprostszym składzie, bez chemicznych dodatków i konserwantów, np. krople żołądkowe Amara (pokazane na zdjęciach).
Uwaga!
Niektóre ekstrakty z ziół w kroplach żołądkowych jak dziurawiec, nagietek czy arcydzięgiel, rumianek albo ekstrakt z gorzkiej pomarańczy wykazują działanie fotouczulające. Po zabiegu należy unikać wystawiania włosów na mocne słońce. Ewentualnie należy nakryć głowę kapeluszem.
Krople żołądkowe są także oparte na alkoholu (poza kroplami Verdin Complexx), przez co osoby o bardzo wrażliwej skórze mogą wysuszać a nawet podrażniać.
Przed zastosowaniem kropli żołądkowych jako wcierki do włosów warto zrobić też próbę uczuleniową, smarując za uchem bądź na w zgięciu łokcia rozcieńczonym preparatem.
Jak stosować krople żołądkowe na włosy? Krople żołądkowe jako wcierka do włosów.
Krople na żołądek mogą być używane do włosów na 2 sposoby:
■ rozcieńczone z wodą – 1 łyżeczka kropli żołądkowych na 3 łyżki wody.
Taką miksturę należy wetrzeć w skórę głowy na 30-60 minut wykonując przy tym delikatny masaż, następnie umyć włosy szamponem. Wcierkę stosować raz na 2-3 mycia przez 2 miesiące, potem warto zrobić przerwę 2 tygodnie.
■ dodając do szamponu – 1 łyżeczkę kropli dodajemy do szamponu i myjemy nim całe włosy, najlepiej 2-krotnie. Tę metodę można wykonywać częściej jak poprzednią.
Krople żołądkowe na włosy – ZALETY
■ tanie i łatwo dostępne (apteki)
■ poprawiają wygląd włosów
■ hamują wypadanie włosów i łupież
■ ograniczają przetłuszczanie włosów
■ odświeżają
Krople żołądkowe na włosy – WADY
■ mają intensywny ziołowy zapach
■ w rzadkich przypadkach mogą uczulać
Podsumowanie
Krople żołądkowe jako wcierka do włosów działa lepiej jak niejeden profesjonalny preparat a kosztuje grosze. Krople żołądkowe korzystnie wpływają na stan włosów, pobudzają ich wzrost, hamują nadmierne wypadanie oraz łupież, czy w końcu ograniczają nadmierne przetłuszczanie włosów o odświeżają.
Co sądzicie i takiej metodzie pielęgnacji włosów?
Helen
Też kiedyś stosowałam krople żołądkowe na włosy 😀 Ale lepiej się u mnie amol spisał 😀
Amolu akurat nie próbowałam 🙂
Witam!!Pani Marzenko a Amol w jakiej proporcji wymieszać z wodą?pozdrawiam
Nie znałam tego zastosowania kropli żołądkowych, choć na co dzień często ratują mi życie z powodu moich kłopotów zdrowotnych. Ale na taką wcierkę mój kot byłby zachwycony, bo uwielbia zapach kropli żołądkowych.
Ja też po nie zawsze sięgam, kiedy tylko nam kłopoty trawienne 😉 ale do włosów też się sprawdzają.
Interesujace….. interesujace…..