Domowe sposoby na grzybicę paznokci
Skrobia (mąka) ziemniaczana na włosy
10 maja 2020
Domowe sposoby na grzybicę paznokci
Bielenda, Fresh Juice, krem detoksykujący Limonka – opinia
31 maja 2020

Domowe sposoby na grzybicę paznokci

Domowe sposoby na grzybicę paznokci
Grzybica paznokci dłoni czy stóp bywa bardzo uciążliwa. Nie dość, że jej leczenie jest długotrwałe, to  dolegliwość ta lubi nawracać. Domowe sposoby na grzybicę mogą okazać się zbawiennie, zwłaszcza w początkowym jej stadium, kiedy w stosunkowo krótkim czasie możemy zminimalizować ogniska grzyba.

Domowe sposoby na grzybicę paznokci
Do wystąpienia grzybicy paznokci często dochodzi w wyniku niewłaściwej higieny, np. podczas niedokładnego wytarcia przestrzeni między palcami u stóp, chodzenia w przemoczonych butach, czy też używania cudzego ręcznika albo butów. Pamiętajmy, że grzyb lubi ciepło i wilgoć.

Objawy grzybicy paznokci:

◘ bruzdy i fałdy (zgrubienie i deformacja płytki paznokcia)

◘ odchodzenie paznokcia od łożyska

◘ ból paznokci

◘ świąd skóry między palcami

◘ przebarwienia płytki (zażółcone paznokcie)

◘ łamliwość i kruchość paznokci

◘ zgrubienie i zaczerwienienie płytki paznokcia

◘ przykry zapach

 

Domowe sposoby na grzybicę paznokci1. OLEJEK Z DRZEWA HERBACIANEGO

Olejek herbaciany to silny antyseptyk; działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo oraz przeciwbakteryjnie. Olejek herbaciany może być stosowany punktowo bez rozcieńczenia.


Domowe sposoby na grzybicę paznokci

Olejek z drzewa herbacianego ten ma bardzo szerokie zastosowanie; oprócz leczenia wszelkich zmian skórnych, jak grzybica, trądzik, liszaje, łupież czy egzema, łagodzi również objawy przeziębienia. Olejek z drzewa herbacianego charakteryzuje się intensywnym zapachem oraz żółtawą barwą.

Zmiany skórne na paznokciach dłoni czy stóp należy smarować nierozcieńczonym olejkiem herbaciany przy pomocy wacika albo gazy 2-3 raz dziennie i pozostawić na chwilę do wchłonięcia. Kuracja powinna trwać około 3 miesiące. Olejek herbaciany można stosować solo lub łączyć go z olejkiem lawendowym, który wykazuje podobne działanie.

Olejek herbaciany hamuje rozwój grzyba, przyspiesza gojenie ran i regeneruje skórę, a przy tym jej nie podrażnia. Stosowany regularnie skutecznie zapobiega nawrotom candidy.

 

2. WODA UTLENIONA

Woda utleniona to bardzo znany środek apteczny o działaniu antyseptycznym, przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Charakterystyczną cechą wody utlenionej jest jej pienienie na skutek wydzielania się tlenu oraz kontaktu z płynami ustrojowymi.

Domowe sposoby na grzybicę paznokci

Chore miejsca należy smarować nierozcieńczoną wodą utlenioną 2-3 razy dziennie przez dłuższy czas, aż do ustąpienia objawów.

 

3. OCTENISPET/ MAXISEPTIC

Octenisept lub Maxiseptic to apteczne płyny antyseptyczne o działaniu wielofunkcyjnym. Preparaty mają formę sprayu. Oba zawierają w składzie oktenidynę oraz fenoksyetanol.

Domowe sposoby na grzybicę paznokci

Płyny te działają na skórę odkażająco, przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Są skuteczne nie tylko w przypadku grzybicy paznokci u rąk czy stóp ale również w przypadku grzybicy narządów płciowych.

Domowe sposoby na grzybicę paznokci

Octenisept lub Maxiseptic należy rozpylać kilkakrotnie chore miejsca rano i wieczorem przez okres 2 tygodni.

 

4. OCET JABŁKOWY

Ocet działa odkażająco, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Bardzo pomocne może okazać się moczenie stóp albo dłoni w roztworze ciepłej wody oraz dodatku octu i sody oczyszczonej. Kąpiel powinna trwać około 15 minut. Najlepiej przeprowadzać ją wieczorem. Na koniec należy bardzo dokładnie wytrzeć stopy.

Domowe sposoby na grzybicę paznokci

 

5. SODA OCZYSZCZONA

Soda oczyszczona łagodzi zwłaszcza świąd towarzyszący grzybicy. Sodę warto łączyć z octem jabłkowym i dodawać do wody przeznaczonej do moczenia stóp. Skuteczna jest również pasta z sody oczyszczonej, którą naciera się chore miejsca i pozostawia na 20 minut, po czym zmywa wodą. Sodę należy wymieszać w takich proporcjach z wodą, by powstała gęsta pasta.


Domowe sposoby na grzybicę paznokci<<< Zobacz także: infekcje intymne – zmora wakacji.


Helen G.


1 Komentarz

  1. Avatar Królowa Karo pisze:

    Dobrze wiedzieć, zwłaszcza, że wszystkie te specyfiki mam w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *