Pielęgnacja cery normalnej
15 sierpnia 2011
Pielęgnacja cery mieszanej
Wibo, Bibułki matujące do twarzy
16 sierpnia 2011

Pielęgnacja cery mieszanej


Cera mieszana to połączenie cery suchej w obrębie policzków i tłustej w strefie „T”(nos, czoło, broda) najczęściej z rozszerzonymi porami i zaskórnikami. Zatem Typową cechą cery mieszanej jest świecenie się skóry nosa, czoła i brody przy jednoczesnych suchych policzkach. Pielęgnacja cery mieszanej polega na znormalizowaniu pracy gruczołów łojowych strefy „T” i nawilżanie suchej partii twarzy. 


Cera mieszana występuje często zarówno u młodych kobiet po 20 roku życia oraz u dojrzałych. W pielęgnacji skóry mieszanej nie można nadmierne używać kosmetyków matujących, które mogą nadmiernie wysuszać suche partie. Przede wszystkim należy solidnie nawilżać cerę. Na rynku sporo jest kosmetyków specjalnie przeznaczonych do skóry mieszanej, których zadaniem jest normalizacja gruczołów łojowych i nawilżanie. Do mycia zaleca się stosować specjalne do tego typu cery  mleczka, pianki, żele oraz delikatne mydła, najlepiej dziecięce. 


Na dzień najlepsze będą kremy matująco-nawilżające na noc natomiast kremy normalizujące pracę gruczołów łojowych. Korzystnie na cerę mieszaną wpływają  melisa, szałwia, rumianek, mięta, ogórek, lawenda, oczar wirginijski, nagietek. W makijażu należy wybierać lekkie beztłuszczowe pudry matujące tłuste partie twarzy. Należy unikać pudrów nabłyszczających z drobinkami, bo tylko podkreślą świecenie strefy T.


Helen G.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom mnie o kolejnym komentarzu przez email. Możesz również subskrybować ten wpis bez komentowania.