Na zmianę nigdy nie jest zbyt późno
Najprostsza domowa woda różana
9 czerwca 2017
Na zmianę nigdy nie jest zbyt późno
Wibo, Queen Size, Maskara do rzęs
18 czerwca 2017

Na zmianę nigdy nie jest zbyt późno

Na zmianę nigdy nie jest zbyt późno
Boimy się zmian, bo wymagają od nas zaangażowania i wydatkowania energii. Poza tym lękamy się przyszłości, tego co nam przyniesie. Czy metamorfozy okażą się dla nas pomyślne, czy też może będą zaczynkiem nowych problemów? Zmiana to przede wszystkim rozwój i samodoskonalenie. Modernizacja naszego życia pomaga nam bliżej poznać samych siebie. Nigdy nie wiemy tak naprawdę, co dana zmiana nam przyniesie, póki nie spróbujemy. Pamiętajmy, na zmianę w życiu nigdy nie jest zbyt późno.


Na zmianę nigdy nie jest zbyt późno
Z własnego doświadczenia wiem, że zmian których się dotąd bałam wcielić w życie, często okazywały się dla mnie w późniejszej perspektywie dobre i wcale nie takie trudne w realizacji. Ludzie, którzy nie boją się zmian i z łatwością adaptują się do różnych okoliczności, są bardziej otwarci na życie ;-) Zawsze jest dobry czas, by coś w naszym życiu zmienić, udoskonalić póki żyjemy…

Zadajesz sobie pytanie: Dlaczego innym udaje się spełnić marzenia a mnie nie? Bo za wiele nie myślą, tylko robią wszystko aby je spełniać. A ciebie zwyczajnie paraliżuje strach, zresztą największy wróg człowieka. Ludzie boją się porażek, samotności, niedostatku, krytyki, nieuleczalnych chorób czy śmierci. Strach jest skutkiem twoich negatywnych myśli, jakimi zasilasz swój umysł. Często okazuje się być bezzasadny.

Zauważ, że marzenia i sukcesy osiągają te osoby, które są niezłomne. Pomimo przeciwności losu i porażek, nie załamują rąk, tylko idą naprzód z podniesioną głową. Mają nadzieję, która dodaje im siły. Powiesz: ale to nie jest takie proste jak mówią! Jest proste, jeśli zmienisz swoje nastawienie ale czasem na tyle trudne, by to w końcu zrozumieć. Wiem co mówię, bo sama borykam się z własnymi myślami. Im więcej wiem i zaczynam rozumieć, tym ta wiedza potrafi niekiedy zaboleć. Ale trzeba iść do przodu.


JAK WPROWADZIĆ ZMIANY W ŻYCIU?

Każdy dzień, każdy moment jest dobry, by dokonać zmian w naszym życiu, choćby małymi kroczkami ;-)


Na zmianę nigdy nie jest zbyt późno

↘ Zacznij od powiedzenia sobie na głos: Postanawiam zmienić swoje życie! To już część sukcesu. Jeśli każdego dnia zrobisz mały krok, to za 10 dni będzie już to 10 kroków, a za rok – 365. To już coś. Krok możesz zinterpretować w sensie dosłownym ale też jako symbol dążenia do celu, realizacji marzeń. Jeśli postanowisz sobie, że chcesz zmienić swoje życie, osiągnąć wyznaczony cel, to każdy dzień tak naprawdę cię do niego przybliża, pod warunkiem, że nie będziesz stał/-ła w miejscu i się nie poddasz. Najgorsze co można zrobić, to się poddać.

↘ Zmień myślenie. Wyświetlaj w swoim umyśle tylko konstruktywne myśli lub ewentualnie neutralne. Bezwzględnie unikaj negatywnych myśli, które cię osłabiają. Myśli mają moc sprawczą. Są odbiciem twojej rzeczywistości niczym lustro. Zamartwiając się i smucąc, będzie przyciągał/-ła jedynie niemoc, niedostatek i trudności. Negatywne myśli potrafią do nas powracać niczym bumerang. Ignoruj je i uznaj za nieprawdziwe. To w końcu zadziała. Zastępuj je dobrymi myślami o radości, szczęściu, harmonii i spełnieniu. Na początku twój umysł może się buntować. Zachowaj jednak wiarę jak małe dziecko, a z czasem zobaczysz że negatywne myśli pojawiają się w twojej głowie coraz rzadziej. 


↘ Pokonaj w sobie lęk przed zmianą, który często bywa nieuzasadniony. Nie wymyślaj sobie przeszkód. Aby oswoić lęk, zrób to czego się boisz a zobaczysz, że nie taki diabeł straszny jak go malują.


↘ Zmiana zwykle wymaga energii i czasem porzucenia strefy komfortu. Nierzadko też naznaczona jest też krytyką innych. Zmieniając coś w życiu, stajesz się silniejszy i bogatszy o nowe doświadczenia. Czyż właśnie nie o to w życiu chodzi?


↘ Czasem na pozytywne rezultaty związane ze zmianą trzeba trochę poczekać. Dotyczy to zwłaszcza zmian dotyczących twojego życia osobistego, zmiany myślenia itp. Nie zniechęcaj się, jeśli od razu nie widzisz efektów. Daj sobie czas i uzbrój się cierpliwość.


↘ Zadbaj o swoje ciało poprzez świadome racjonalne odżywianie oraz codzienną dawkę ruchu. Jeśli tylko możesz spędzaj jak najwięcej czasu na łonie natury.


↘ Jeśli pragniesz zmiany, nie trać zbyt wiele czasu na zastanawianie się, tylko ZRÓB TO. Ciągłe analizowanie tylko odsunie cię od działania. Im dłużej będziesz się zastanawiał/-ła czy chcesz coś zrobić, tym więcej znajdziesz argumentów przeciw. Dopiero czas pokaże czy zmiana ta okaże się dla ciebie korzystna czy nie. Jakakolwiek by nie była, z pewnością stanie się dla ciebie z pewnością NOWYM DOŚWIADCZENIEM.


↘ Zmian możesz dokonywać w każdym momencie życia nawet u jego kresu, jako senior. Znam historie ludzi, którzy właśnie w tym okresie swojego życia dojrzeli do zmian, o których wielokrotnie marzyli w młodości ale bali się je wprowadzić w czyn. Moja ciocia właśnie jako emerytka odkryła w sobie wielką pasję podróżowania. Z kolei przyjaciółka będąc po 30-stce odważyła się rozwijać w sobie pasję do aktorstwa. Zrobiła roczne studium teatralne oraz kilka kursów. Zagrała nawet niewielkie role w kilku produkcjach telewizyjnych…  Pomimo, że nie stała się jeszcze pełnoetatową aktorką, zmiana ta wyszła jej na dobre. Poznała nowych ludzi, odkryła w sobie nowe pokłady energii.


 
Życzę wam jak najwięcej pomyślnych zmian :)


Helen G.


11 Komentarze

 1. Avatar Gaja pisze:

  Najgorzej to chyba bywa ze zmianą pracy. Trzymamy się kurczowo starej, chociaż ostro już walczymy z wypaleniem, ale w okolicy żaden pracodawca nie czeka na ludzi z otwartymi ramionami. Chociaż i to jest możliwe, jednak sama jeszcze na ten krok się nie zdobyłam. Czekam, aż kiedyś los mi pomoże ;-)

  • Avatar Helen G. pisze:

   To prawda. Wszystko jednak zaczyna się w głowie. Warto chociaż próbować, wysyłając chociaż CV :-) powodzenia!

 2. Avatar Ania pisze:

  Zmiany są ważne i potrzebne :) Ja ich nie unikam, ale nie powiem, że lubię ;) Lubię zmieniać mieszkanie, ale nie cierpię zmieniać pracy ;)

 3. Avatar Basia pisze:

  Najgorsze jest to przejmowanie się otoczeniem – w wielu kwestiach jestem tak „inna” od otaczających mnie ludzi, że aż wstyd mi się przyznawać do moich poglądów.

 4. Avatar Marzena T (Mania) pisze:

  Ja się staram cały czas zmieniać na lepsze, niestety mój słomiany zapał często mi w tym przeszkadza. Mimo to próbuję tyle razy aż w końcu się coś uda

 5. Avatar kuchnia u Krysi pisze:

  Jestem za! Sama niejednokrotnie podejmowałam decyzje dotyczące zmian w moim życiu. Jak na razie nigdy niczego nie żałowałam. Może dlatego za każdym następnym razem łatwiej mi było podjąć kolejną decyzję utwierdzając się w przekonaniu, że skoro tamto się udało, uda się i teraz. Ale moje decyzje nie były pochopne, zawsze musiałam rozważyć za… i przeciw. Jeśli na podjęcie decyzji jest trochę czasu, to super, ale zdarzają się i takie, kiedy nie masz czasu. I co wtedy? Trzeba kierować się intuicją. Ale każdą taką sytuację też trzeba rozważyć.
  Miłego weekendu Helen :)

  • Avatar Helen G. pisze:

   Masz rację, trzeba rozważyć za i przeciw, tylko chodziło mi aby nie robić tego zbyt długo, bo wtedy człowiek nic nie zrobi. Czasem kiedy jesteśmy przyparci do muru, musimy szybko podjąć jakąś decyzję. Konieczna jest wtedy wewnętrzna intuicja, która zwykle nie zawodzi.Wzajemnie, Tobie także życzę udanego weekendu :-)

 6. Avatar Martyna Ewa pisze:

  Bardzo cenny post! Moim zdaniem na każdym etapie można zacząć od nowa. Przecież nie mam sensu zamykać się w czymś z czym nam źle do końca swoich dni – ile by ich przed nami nie było.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *