Zasady makijażu wieczorowego
L’Orient, Woda z kwiatów gorzkiej pomarańczy (neroli)
4 stycznia 2012
Zasady makijażu wieczorowego
Nivea, Nivea Creme – Krem do twarzy i ciała
26 stycznia 2012

Zasady makijażu wieczorowego

Zasady makijażu wieczorowego
Makijaż wieczorowy powinien być wyrazisty z uwagi na sztuczne światło, trwały oraz dodawać tajemniczości i sexapilu. To makijaż okazjonalny. Dobrze sprawdza się tutaj makijaż smoky eyes. Można postawić również na klasykę, czyli delikatne oczy z wyraźną czarną kreskę eyelinerem i mocne czerwone usta w stylu Marylin Monroe. 

Zasady makijażu wieczorowegoZasady makijażu wieczorowego – jak powinien wyglądać?

Twarz powinna być nieco mocniej wykonturowana np. bronzerem (Zobacz: Jak stosować bronzer?). Jeśli używamy różu, nałóżmy go nieco więcej niż za dnia (Zobacz: Jak dobrać i nakładać róż do policzków?).

Pożądane są ciemniejsze cienie do powiek. Mogą być zarówno matowe, perłowe (brązy, fiolety, ciemne, szarości, złoto, grafity, czerń) a nawet brokatowe.

Usta powinny być mocniej podkreślone. Dobra będzie tutaj klasyczna czerwień, bordo czy wyrazisty róż. W makijażu smoky eye usta powinny pozostać „nude”.

Makijaż wieczorowy powinien być dostosowany do rodzaju wyjścia (np. kolacja, teatr czy impreza) oraz do stroju (sukienka, garsonka lub top z dżinsami w przypadku dyskoteki).

W makijażu wieczorowym można pozwolić sobie na sztuczne rzęsy, bądź doczepiane kępki.

podkreśl mocniej oczy albo usta – wybór należy do ciebie. Choć istnieją odstępstwa od tej zasady – na większe wyjścia można położyć mocniejszy akcent zarówno na oczy jak i usta. Kolorystyka makijażu powinna jednak współgrać z typem urody i ubiorem.

pożądane są wszelkie kreski np. eyelinerem lub czarną kredką, można podkreślić nią także „linię wodną” oka. Kreska może być mocniejsza i wychodzić poza obręb oka tzw. jaskółka.

Jeśli nie masz czasu na zrobienie od nowa makijażu na wieczór, śmiało możesz przekształcić nieco swój makijaż dzienny dodając czarną kreskę na linii wodnej, nieco więcej różu na policzki i bardziej wyrazistą szminkę na usta.

Jeśli makijaż ma wytrzymać całą noc, najlepiej zastosuj specjalną bazę pod makijaż oraz bazę pod cienie.


<< Zobacz też: Sposoby na trwały makijaż.


Helen G.

2 Komentarze

  1. Avatar Marzena pisze:

    Dobrze wiedzieć , ja muszę się jeszcze wiele nauczyć o makijażu

  2. Avatar Mallene pisze:

    Przydatny post :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom mnie o kolejnym komentarzu przez email. Możesz również subskrybować ten wpis bez komentowania.