Pielęgnacja cery trądzikowej
19 sierpnia 2011
Przyczyny powstawania zmarszczek
Rossmann, Isana, Handcreme Intensiv – Krem do rąk z 5% urea
21 sierpnia 2011

Przyczyny powstawania zmarszczek

Przyczyny powstawania zmarszczek

      
Starzenie się skóry to proces nieodwracalny. Można jednak go opóźnić, dbając o naszą skórę.  Na powstawanie zmarszczek mają wpływ niewłaściwa dieta, geny,  nadmiar promieniowania UV, zanieczyszczenia środowiska, palenie papierosów oraz stres.
 
Zmarszczki to deformacje i zagięcia skóry. Zaczynają się tworzyć już w wieku 18 lat, ponieważ skóra już wtedy zaczyna tracić wodę.  Jest to jednak proces bardzo powolny i na tym etapie niewidoczny dla oka. Pierwsze drobne zmarszczki mimiczne dostrzec można już w wieku 25-30 lat. Skóra staje się sucha, zwiotczała, a zmarszczki pojawiają się głównie wokół oczu, ust i na czole.

                                        źródło: http://www.megapedia.pl/zmarszczki.html

Jak opóźnić proces starzenia?


1.    Zdrowo się odżywiaj – powinna obfitować w owoce i warzywa, chude mięso, ryby. Istotne są zwłaszcza witaminy A, C, E, beta-karoten odpowiedzialne za dobrą kondycję skóry. Należy pić dużo niegazowanej wody (ok. 2l dziennie). Należy unikać wszelkich używek jak alkohol, nikotyna czy kawa. 

2.    Wysypiaj się – jest bardzo ważny dla zdrowia i zdrowego wyglądu. Zregenerowany organizm wygląda młodziej.

3.    Uprawiaj dowolny sport – daje nie tylko satysfakcję ale i zapewnia  zgrabną sylwetkę. 


4.    Unikaj stresu jak ognia – powoduje szybsze starzenie się skóry. Naucz się odreagowywać stres mając chociażby jakieś hobby czy wsparcie bliskich Ci osób.

5.    Unikaj nadmiaru słońca – jest potrzebne dla zdrowia, gdyż syntetyzuje  witaminę D, dodaje energii ale w nadmiarze może bardzo zaszkodzić szybszym starzeniem się skóry i chorobami skóry. Przez cały rok używaj  kremy z filtrem.

6.     Nawilżaj skórę – skóra nawilżona jest gładsza, bardziej odporna na czynniki zewnętrzne, wygląda młodziej i wolniej się starzeje. Należy zacząć stosować już kremy w wieku nastoletnim. Po pierwszy krem przeciwzmarszczkowy powinniśmy sięgnąć już między 25-30 rokiem życia w zależności od kondycji naszej skóry. Krem taki powinien zawierać stabilny filtr, witaminy A, C, E, które zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry, kwasy owocowe AHA (działają silniej), koenzym Q10 (zw. „eliksirem młodości”), kolagen oraz retinol (pochodna witaminy A).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom mnie o kolejnym komentarzu przez email. Możesz również subskrybować ten wpis bez komentowania.