Eveline - Odżywka SOS dla kruchych i łamliwych paznokci
Zasady makijażu dziennego
28 października 2011
Eveline - Odżywka SOS dla kruchych i łamliwych paznokci
Pielęgnacja stóp
31 października 2011

Eveline – Odżywka SOS dla kruchych i łamliwych paznokci

Eveline - Odżywka SOS dla kruchych i łamliwych paznokci
opis producenta:
Wielozadaniowa, ekstremalnie wzmacniająca odżywka to szybka pomoc dla kruchych i łamliwych paznokci. Kompleksowa, silnie działająca kuracja jest idealnym rozwiązaniem dla słabych, zniszczonych i rozdwajających się paznokci. Odbudowująca formuła z witaminami, wapniem i kolagenem precyzyjnie łączy się z płytką paznokciową, odbudowuje, regeneruje i maksymalnie ją utwardza. W ciągu 10 dni kuracji SOS paznokcie z dnia na dzień stają się nieprawdopodobnie mocne, elastyczne i piękne.


Pojemność: 12 ml
Cena: 12 zł


Moja ocena: 5/5
Powiem tak: jest to pierwsza w moim życiu odżywka, która uratowała moje słabe wiecznie rozdwajające się paznokcie. Uważam ją za HIT! Stosowałam się do obietnic producenta i stosowałam codziennie jedną warstwę przez 3 dni i tak przez bodajże 2 tygodnie. Później stosowałam ją pod lakier raz na 3 dni i tak jest do dziś. Łącznie używam jej 2 miesiące i jestem zdumiona efektem, jaki udało mi się osiągnąć dzięki niej.  obecnie moje paznokcie się naprawdę bardzo wzmocniły, nie łamią się jak przedtem i nie rozdwajają. Od 2 tygodni noszę dość długie paznokcie i aż koleżanki zwróciły na nie uwagę. Nie wiem jak będzie po odstawieniu preparatu na dłuższy czas, aż się boję, że znów wrócę do punktu wyjścia. Na razie jestem absolutnie zachwycona z efektu działania tej odżywki. Odżywka momentalnie schnie, nadając paznokciom lekko różowy odcień. Jedyne co, do czego mogę się przyczepić, to fakt, po 3 miesiącach bardzo zgęstniała. Będę musiała niedługo ją wyrzucić. Niestety odżywka zawiera w składzie 2% roztwór formaldehydu – bardzo szkodliwego związku posądzanego  m in. o działanie rakotwórcze. Podobno jest to dopuszczalne stężenie w ramach dyrektywy jaką narzuca Unia Europejska. Ale prawdę powiedziawszy w wielu innych kosmetykach np. w kremach, balsamach czy szamponach znaleźć można  pochodne roztworu formaldehydu o nazwie DMDM Hydantoin, Diazolidinyl Urea czy popularny Bronopol (2-Bromo-2 Nitropropane-1,3-Diol). O konserwantach i innych szkodliwych substancjach zawartych w kosmetykach postaram się napisać w innym poście. Tak czy owak, odżywka jest bardzo skuteczna.

Helen

2 Komentarze

  1. Avatar wizażownia pisze:

    ojejku może to coś dla mnie! nie narzekam w sumie teraz na długość moich paznokci, nareszcie udało mi się torche je zapuścić, ale od zawsze miały tendencje to rozdwajania :( na pewno kupię tą odżywkę! już zapisałam sobie w kalendarzu jej nazwę, dziekuje za tą notkę:)

  2. Avatar Kokosowa pisze:

    Te odżywki są bardzo dobre, mam jedną i sobie ją chwalę :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom mnie o kolejnym komentarzu przez email. Możesz również subskrybować ten wpis bez komentowania.