Róż do policzków to kosmetyk trochę niedoceniany przez wiele kobiet. Umiejętnie dobrany do typu karnacji i nałożony oszczędnie, potrafi dodać blasku i świeżości naszej twarzy. Róż stosuje się na kości policzkowe. Róż nie tylko ożywia ale też i nadaje świeżości zmęczonej cerze. Dzięki niemu możemy skorygować nieco kształt twarzy. Zobacz jak dobrać i nakładać róż.
Róż powinno się aplikować na zmatowioną twarz, czyli na podkład albo przynajmniej na sam puder. Najlepiej nakładać go specjalnym pędzlem do różu prostym, bądź skośnym np. Hakuro 24. Niewielką ilość kosmetyku nabieramy na pędzel, delikatnie strzepujemy nadmiar kosmetyku i muskamy nim szczyty kości policzkowych, rozprowadzając na zewnątrz i lekko do góry w kierunki skroni. Można się nieco uśmiechnąć, ułatwimy sobie aplikację.
Należy pamiętać, by nie przesadzić z nakładaniem różu, bo uzyskamy wówczas efekt lalki. Chodzi tylko o delikatne ożywienie kolorytu twarzy i nadanie jej naturalnych rumieńców. Róże w żelu czy kremie nakładamy środkowym palcem i okrężnymi ruchami, delikatnie go rozcieramy.
Jeśli przesadzimy z ilością różu, można go łatwo usunąć stosując czysty pędzel (lub ewentualnie nanieść odrobinę pudru) albo lekko przecierając policzki chusteczką higieniczną. Nadmiar płynnego różu albo w żelu należy zmyć wodą i nałożyć od nowa.
<< Zobacz też: Ranking róży do policzków.Jeśli przesadzimy z ilością różu, można go łatwo usunąć stosując czysty pędzel (lub ewentualnie nanieść odrobinę pudru) albo lekko przecierając policzki chusteczką higieniczną. Nadmiar płynnego różu albo w żelu należy zmyć wodą i nałożyć od nowa.
▌Rodzaje różu do policzków
► w kamieniu – uniwersalny do wszystkich typów cer.► sypki – uniwersalny do wszystkich typów cer.
► w żelu – polecany do cer tłustych.
► w kremie – polecany do cer suchych i dojrzałych, nie nadaje się natomiast do cer tłustych.
► w płynie – polecany do cer tłustych.
▌Odcienie różu a typ karnacji
Cera blada, porcelanowa – najlepiej będą pasowały chłodne odcienie różu lub przełamane beżem, odcienie moreli czy brzoskwini w zależności od koloru włosów.
Cera oliwkowa o ciepłym kolorycie – najlepiej będą pasowały ciepłe odcienie różu, odcienie miedziane.
Ciemna karnacja – najlepiej będą współgrały ciemniejsze odcienie brzoskwini, cegły i borda.
W okresie jesieni i zimy warto musnąć różem, a najlepiej pudrem brązującym czoło, nos i brodę, by dodać koloru bladej cerze. Zamiast różu można stosować puder brązujący (bronzer) albo stosować je w duecie. Należy najpierw modelować rysy twarzy pudrem brązującym a róż nakładać tylko na szczyty kości policzkowych.
<< Zobacz też: Jak nakładać bronzer?
▌Nakładanie różu a kształt twarzy
Twarz owalna – w zasadzie nie wymaga korygowania, najlepiej nakładać róż klasyczną metodą na sam środek policzków i lekko wyciągnąć ku górze w kierunku skroni.
Twarz kwadratowa – najlepiej użyć różu w odcieni brązu, który nakładamy nieco poniżej kości policzkowej oraz na boki czoła i odrobinę na żuchwę po obu stronach twarzy.
Twarz trójkątna – róż nakładamy tuż pod kośćmi policzkowymi i prowadzimy go lekko ku górze, by zakończyć pod zewnętrznym kącikiem oka oraz niewielką ilość na czubek brody, by złagodzić rysy.
Twarz okrągła – róż nakładamy od połowy ucha w kierunku ust, wówczas twarz wyda się smuklejsza.
<< Zobacz też: Jak dbać o pędzle do makijażu?
Helen
super porady !
Cieszę się:)
Właśnie szukałam jak nakładać róż, mam zamiar do nich się nieco przekonać bardziej
Róż w moim codziennym makijażu to podstawa, dodaje świeżości i blasku. Warto przekonać się do tego kosmetyku. Z różem twarz nie wygląda "płasko" i blado 🙂